top of page
C3.jpg

ATMOSPHERE

Pierwsze kompaktowe, trójdrożne kolumny podłogowe Atmosphere powstały przeszło piętnaście lat temu. Z założenia miały generować duży i precyzyjny dźwięk w niedużych pomieszczeniach, w jakich w tamtych czasach sami mieszkaliśmy i słuchaliśmy ulubionej muzyki. Wszystko się udało – tego modelu wyprodukowaliśmy najwięcej w historii istnienia projektu Equilibrium. Właśnie nadszedł czas na powrót „naszej małej legendy”:)

EVOLTA

Nowa seria EVOLTA została zbudowana na bazie platformy DCF (diffraction control front plate). Koncepcja sprowadza się do odpowiedniego ukształtowania frontu kolumny, celem zminimalizowania niekorzystnego wpływu dyfrakcji fal dźwiękowych w zakresach wysoko- i średniotonowym. Efektem brzmieniowym aplikacji DCF jest precyzyjna lokalizacja źródeł pozornych i realistyczne odwzorowanie przestrzeni z sugestywną gradacją planów.

D3d.jpg
B3.jpg

IMPERIA

Nowe podejście zastosowaliśmy również przy wyborze techniki głośnikowej, priorytetując te materiały, które nie generują własnych rezonansów. Idąc tym tropem, wszystkie nowe konstrukcje, w tym IMPERIA, zostały wyposażone w bezrezonansowe tweetery pierścieniowe osadzone w opracowanym przez nas falowodzie, oraz głośniki średniotonowe wykorzystujące samo-tłumiące membrany CURV.

Equilibrium to Kolumny Głośnikowe typu High End zbudowane dla Audiofila. 

bottom of page