top of page

IMPERIA

obudowa

DCF design

diffraction control front plate 

tweeter

1,2” radiator pierścieniowy w falowodzie Equilibrium

 

midrange

6” membrana CURV z korektorem fazy

bass driver

10” membrana celulozowa

konstrukcja sekcji basowej

dACE –

dynamicznie aktywna obudowa zamknięta z dwoma 10” radiatorami pasywnymi

cała paleta RAL

nieograniczona kolorystyka 

Nowa seria IMPERIA została zbudowana na bazie platformy DCF (diffraction control front plate). Koncepcja sprowadza się do odpowiedniego ukształtowania frontu kolumny, celem zminimalizowania niekorzystnego wpływu dyfrakcji fal dźwiękowych w zakresach wysoko- i średniotonowym. Efektem brzmieniowym aplikacji DCF jest precyzyjna lokalizacja źródeł pozornych i realistyczne odwzorowanie przestrzeni z sugestywną gradacją planów.

 

Nowe podejście zastosowaliśmy również przy wyborze techniki głośnikowej, priorytetując te materiały, które nie generują własnych rezonansów. Idąc tym tropem, wszystkie nowe konstrukcje, w tym IMPERIA, zostały wyposażone w bezrezonansowe tweetery pierścieniowe osadzone w opracowanym przez nas falowodzie, oraz głośniki średniotonowe wykorzystujące samo-tłumiące membrany CURV. Uzupełnieniem układów średnio-wysokotonowych są przetworniki basowe posiadające ultra-sztywne membrany i silne układy magnetyczne, dające doskonałą odpowiedź impulsową i rozdzielczość w najniższym zakresie pasma. We wszystkich modelach IMPERIA przetworniki basowe zaaplikowane są w obudowach typu dACE (dynamically active closed enclosure) z wykorzystaniem dwóch radiatorów pasywnych umieszczonych z tłu lub z przodu i z tyłu obudowy. Takie rozwiązanie pozwala rozszerzyć efektywne odtwarzanie najniższych częstotliwości, trzykrotnie zwiększając powierzchnię radiacji i generując bas charakteryzujący się precyzyjną artykulacją i zróżnicowanym kolorytem.

 

Budowa nowej serii IMPERIA wymagała doboru odpowiednich dla projektu komponentów filtrów sterujących pracą przetworników. Wykorzystaliśmy wyrafinowane materiałowo oraz brzmieniowo komponenty, pochodzące od najlepszych producentów – Jantzen Audio i Mundorf.

 

Dla zapewnienia jak najlepszego transferu sygnału, montaż modułów filtrów sterujących pracą przetworników, został wykonany w technice „punkt w punkt” z wykorzystaniem okablowania wewnętrznego Equilibrium, dedykowanego do każdego rodzaju przetwornika.

specification

Design
Three-way, dynamically active closed enclosure
Woofer
10” membrana celulozowa
Midrange
6” membrana CURV z korektorem fazy
Tweeter
głośnik wysokotonowy 1,2” radiator pierścieniowy w falowodzie Equilibrium
Efficiency
88 dB
Connectors
WBT Pure Copper - gold plated
Nominal power
120W
Impedance
4 Ohm
Dimension
420 x 320 mm x 1250mm
bottom of page