top of page

EVOLTA

A3a.jpg

tweeter

pierścieniowa membrana

tekestylna, neodymowy układ

magnetyczny 

bass driver

ryflowane membrany papierowe, podwójny układ magnetyczny

midrange

włókno węglowe,

neodymowy układ

magnetyczny

cała paleta RAL

nieograniczona kolorystyka 

obudowa

DCF design

diffraction control front plate 

Nowa seria EVOLTA została zbudowana na bazie platformy DCF (diffraction control front plate). Koncepcja sprowadza się do odpowiedniego ukształtowania frontu kolumny, celem zminimalizowania niekorzystnego wpływu dyfrakcji fal dźwiękowych w zakresach wysoko- i średniotonowym. Efektem brzmieniowym aplikacji DCF jest precyzyjna lokalizacja źródeł pozornych i realistyczne odwzorowanie przestrzeni z sugestywną gradacją planów.

 

Nowe podejście zastosowaliśmy również przy wyborze techniki głośnikowej, priorytetując te materiały, które nie generują własnych rezonansów. Idąc tym tropem, wszystkie nowe konstrukcje, w tym EVOLTA, zostały wyposażone w bezrezonansowe tweetery pierścieniowe osadzone w opracowanym przez nas falowodzie, oraz głośniki średniotonowe wykorzystujące samo-tłumiące membrany CURV. Uzupełnieniem układów średnio-wysokotonowych są przetworniki basowe posiadające ultra-sztywne membrany i silne układy magnetyczne, dające doskonałą odpowiedź impulsową i rozdzielczość w najniższym zakresie pasma. We wszystkich modelach EVOLTA przetworniki basowe zaaplikowane są w obudowach zamkniętych typu infinite baffle.

 

Budowa nowej serii EVOLTA wymagała doboru odpowiednich dla projektu komponentów filtrów sterujących pracą przetworników. Wykorzystaliśmy wyrafinowane materiałowo oraz brzmieniowo komponenty, pochodzące od najlepszych producentów – Jantzen Audio i Mundorf.

 

Dla zapewnienia jak najlepszego transferu sygnału, montaż modułów filtrów sterujących pracą przetworników, został wykonany w technice „punkt w punkt” z wykorzystaniem okablowania wewnętrznego Equilibrium, dedykowanego do każdego rodzaju przetwornika.

 

Owoc tych prac to homogeniczny, wolny od rezonansów dźwięk jaki generują kolumny Equilibrium EVOLTA, zapewniając audiofilom dogłębny wgląd w materiał muzyczny, melomanom -   emocje, a wszystkim, po prostu przyjemność z obcowania z muzyką w domu.

Design
Three-way, dynamically active closed enclosure
Woofer
10” membrana celulozowa
Midrange
6” membrana CURV z korektorem fazy
Tweeter
głośnik wysokotonowy 1,2” radiator pierścieniowy w falowodzie Equilibrium
Efficiency
88 dB
Connectors
WBT Pure Copper - gold plated
Nominal power
120W
Impedance
4 Ohm
Dimension
420 x 320 mm x 1250mm
A1.jpg
A3a.jpg
Aa2.jpg
A3.jpg
bottom of page