top of page

IDEA DB8

IDEA DB8 jest kolumną dedykowaną do pracy w większych pomieszczeniach o trudnej akustyce, gdzie generuje wyrafinowany pełnopasmowy i precyzyjny dźwięk. Jej konstrukcja została zoptymalizowana do pracy z audiofilską elektroniką – jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy modelu DB8 jest niespotykana w tym segmencie produktowym. 

Konstrukcja serii IDEA DB8 wykorzystuje  przetworniki niskotonowe wyposażone w ultra twarde membrany z fortyfikowanego materiałem mineralnym polipropylenu (MFPP), extremalnej rozdzielczości średniotonowy przetwornik ceramiczny, oraz berylową kopułką wysokotonową. Ich praca jest sterowana za pośrednictwem filtrów zrealizowanych na bazie wyrafinowanej technologii z wykorzystaniem komponentów bezkompromisowych brzmieniowo i jakościowo.

Kolumny serii IDEA generują dynamiczny i czysty dźwięk, który odkrywa najsubtelniejsze niuanse nagrań z niesamowitą czystością, rozdzielczością i realizmem. Bez zniekształceń, bez zamazywania detali, bez niedopowiedzeń, bez ujednolicania odcieni, barw i tonów. Podkreślając subtelności, których nigdy wcześniej nie słyszałeś są dokładne, gładkie i detaliczne - całkowicie wierne natywnemu sygnałowi. Z charakterystyczną dla nich transparentnością, wyjątkową rozdzielczością i wybitnie naturalnym dźwiękiem, kreują przestrzeń wypełnioną strukturami i głębią przekazu muzycznego.

Design
three-way closed design
Woofer
2xSB Acoustics 8 inches, MFPP cone, dual magnetic design
Midrange
ACCUTON 6 inches, ceramic cone, advanced magnetic design
Tweeter
SB Acoustics 1.2 inch, beryllium dome
Efficiency
88 dB
Connectors
WBT Pure Copper - gold plated
Nominal power
120W
Recommended amplifier power
30-120W@8Ohm
Impedance
4 Ohm
Dimension
cabinet with 5 degree angle, 1020x290x190mm (height, width, depth without the base))
bottom of page