EVOLTA GRANDE

Evolta Grande1.jpg

tweeter

pierścieniowa membrana

tekestylna, neodymowy układ

magnetyczny 

bass driver

ryflowane membrany papierowe, podwójny układ magnetyczny

midrange

włókno węglowe,

neodymowy układ

magnetyczny

cała paleta RAL

nieograniczona kolorystyka 

obudowa

DCF design

diffraction control front plate 

Nowa seria EVOLTA została zbudowana na bazie zaawansowanej platformy DCF (diffraction control front plate). Koncepcja DCF sprowadza się do odpowiedniego ukształtowania frontu kolumny, mając na celu zminimalizowanie niekorzystnego wpływu dyfrakcji fal dźwiękowych w zakresach wysoko- i średniotonowym. Efektem brzmieniowym zastosowania DCF jest precyzyjna lokalizacja źródeł pozornych i realistyczne odwzorowanie przestrzeni z sugestywną gradacją planów. 

 

W serii EVOLTA zastosowaliśmy najnowszą technologię głośnikową, opartą na oryginalnych  materiałowo przetwornikach. Za przetwarzanie najniższych częstotliwości odpowiadają drivery basowe posiadające ultra sztywne, ryflowane membrany i podwójne układy magnetyczne, dające doskonałą odpowiedź impulsową i rozdzielczość w najniższym zakresie pasma. Dla zapewnienia jednorodnych barwowo sygnatur brzmieniowych, włókna węglowe membran głośników średniotonowych połączone zostały z tekstylnymi pierścieniami głośników wysokotonowych. Obydwa drivery wyposażone zostały w neodymowe napędy magnetyczne, co, w połączeniu z  odpowiednią filtracją, zaowocowało dźwiękiem homogenicznym, całkowicie wolnym od rezonansów, zapewniając dogłębny wgląd w materiał muzyczny. 

 

Dla zapewnienia jak najlepszego transferu sygnału, montaż filtrów sterujących pracą przetworników, został wykonany w technice „punkt w punkt” z wykorzystaniem komponentów klasy high end oraz okablowania wewnętrznego Equilibrium, dedykowanego do każdego rodzaju przetwornika. 

Desin
Three way, bass reflex
Woofer
2*Modified Eton 8“ long-stroke bass with serrated paper membrane geometry, double magnet system
Midrange
SB Acoustics 5“, Advanced TeXtreme® cone, neodymium motor system
Tweeter
SB Acoustics 1.2“ , ring radiator, neodymium motor system
Efficiency
89 dB
Connectors
WBT Pure Copper - gold plated
Nominal power
160W
Recommended amplifier power
30-200W@4Ohm
Impedance
4 Ohm
Dimension
1200x420x460mm (height, width, depth without the base)