I - M P E R I A

IMG_8478-cutout (2).jpg

Eltheria DB8 jest kolumną dedykowaną do pracy w większych pomieszczeniach o trudnej akustyce, gdzie generuje pełnopasmowy i precyzyjny dźwięk. Konstrukcja Eltheria DB8 została zoptymalizowana do pracy z audiofilską elektroniką – jest łatwa do wysterowania, a jakość komponentów wykorzystanych do budowy modelu DB8 jest niespotykana w tym segmencie produktowym. 

Konstrukcja ELTHERIA DB8 wykorzystuje przetworniki niskotonowe wyposażone w ultra twarde membrany z fortyfikowanego materiałem mineralnym polipropylenu (MFPP), głośnik średniotonowy z membraną papierową oraz berylową kopułką wysokotonową. Ich praca sterowana jest przez filtry zrealizowane na bazie wyrafinowanych jakościowo i brzmieniowo komponentów, a wszystko to pod hasłem – „nie ma lepszych, są inni”.

Charakteryzuje je energetyczny przekaz, którego skala jest dużo większa niż wskazywałyby na to ich rozmiary. Prezentują dźwięk czysty i otwarty, i przyjazny  ekspresyjny, dający poczucie naturalności i artykulacji wiernej sygnałowi źródłowemu. Łączą w sobie delikatność i subtelność z atakiem i dynamiką, które fascynują i uwodzą niezależnie od rodzaju muzyki.

Design
three-way closed design
Woofer
2xSB Acoustics 8 inches, MFPP cone, dual magnetic design
Midrange
SB Acoustics 6 inches, paper cone, advanced magnetic design
Tweeter
SB Acoustics 1.2 inch, beryllium dome
Efficiency
88 dB
Connectors
WBT Pure Copper - gold plated
Nominal power
120W
Recommended amplifier power
30-120W@8Ohm
Impedance
4 Ohm
Dimension
cabinet with 5 degree angle, 1250x320x210mm (height, width, depth without the base)